poniedziałek, 21 lipca 2014

Na początek: Najpopularniejsze trendy 2014

Witam na moim blogu dotyczącym szeroko pojetej dekoracji-wnętrz i nie tylko.

Na początek przedstawiam 5 najpopularniejszych trendów wnętrzarskich 2014.
Zapraszam:
1. Zimne szarości
Kolor szary, a właściwie "nie-kolor", gdyż szarość nie należy do gamy barw chromatycznych- jest idealnym tłem do wszelkiego rodzaju podbić kolorystycznych. Sprawdza się zarówno w klasycznym, minimalistycznym zestawieniu z bielą czy czernią -jako naturalnym połączeniu tonów kolorystycznych z jednej "rodziny" jak i do wzmacniania kontrastów i podkreślania mocnych cech- zarówno z  neonami jak i spokojniejszymi zestawieniami. Modne są odcienie pozbawione wszelkiego rodzaju zażółceń czy beżowych tonów- od mysiego po głębokie grafity.
Po prostu piękna, czysta i glęboka szarość.

2. Mosiądz i złoto
Żółte metale tego roku powracają do łask i to nie tylko w mieszkaniach ale przede wszystkim w modzie. Wypierają tym samym srebro, które do tej pory było zdecydowanie częściej wybieranym elementem wystroju. Złoto pojawia się w detalach, jako ocieplający akcent, dość monumentalny, ale nie przerysowany, bo z matowym wykończeniem.

3. Pastele
Rozbielone, kobiece, nadające romantyczne wykończenie całości. Nie są to wielkanocne, infantylne kolorowanki, ale elementy nadające spokojny, rustykalny charakter wnętrzom. Wskazane jest łączenie kilku odcieni w pomieszczeniu.

4. Trofea
Hipsterskie ekspozycje naścienne- z papieru, plastiku czy kości- najważniejsze,żeby miały poroże. Mogą służyć jako wieszak na drobną biżuterię czy ozdoby. Niegdyś widywane w domach dziadków, dziś mogą wzbudzać zdegustowanie.
5. Chodniki, kilimy, wzorzyste dywany
Azjatyckie, azteckie bądź retro wzory ozdabiają podłogi i ściany tworząc dość alternatywny widok. Materiałowe plecionki wygryzają kudłate dywany.

 Brak komentarzy:

Prześlij komentarz