wtorek, 22 lipca 2014

Trendy 2014: part II

Poprzedni post o najpopularniejszych trendach wnętrzarskich postanowiłam podzielić na dwie części ze względu na obszerność tematu.
Dzisiaj ciąg dalszy, czyli 5 kolejnych mocnych tendencji tego roku.
Kontynuując:

6. Barwne drzwi frontowe
Szybki sposób na nadanie niepowtarzalnego charakteru całego domu. Takie kolorowe drzwi stanowią miłe i zaskakujące powitanie dla każdego gościa.
7.Ozdobne lampy/ żyrandole
Światło pełni decydującą role w odbiorze pomieszczeń, przestrzeni i barw, pełni funkcje fizjologiczne-udowodniono naukowo,że w ciemnych mieszkaniach łatwo popada się w depresję, gdyż spada ilość hormonów odpowiedzialnych za dobre samopoczucie. Ozdobne lampy,abażury i kinkiety łączą przyjemne z pożytecznym- daja nam światlo i wrażenia estetyczne-moga być świetnym gadżetem przyciągającym wzrok.

8.Odświeżane meble
Diametralna zmiana wyglądu pomieszczenia nie musi wiazać się z kosztowną wymianą wszystkich mebli, możemy je pokolorować według wlasnej inwencji odpowiednimi farbami. To samo wiaże się ze zmianą wygladu siedzisk, czy tapicerki kanap. Czasem wystarczający okazuje się taki detal, jak wymiana na dopasowane do wystroju wnętrza uchwyty szafek czy szuflad.


9.Akademik. internat
Mała przestrzeń, duża koncentracja przedmiotów, pomieszczenia wielofunkcyjne, meble i akcesoria z serii DoItYourself. Bardzo vintage.
10.Tapeta
Zdecydowanie jest to tapeta w deseń, unikamy fototapet. Można zaakcentować jedną konkretną ścianę, gdzie będziemy koncentrować wzrok, badż jej fragment-np. tworząc zagłówek łóżka, panel. Za pomocą tapet mozemy sterować wizualnym odbiorem przestrzeni i zgodnie z własnymi upodobaniami powiększać , bądź zmniejszać przestrzeń.
4 komentarze:

 1. Nice photo collection! I love doors - the pink one is my favourite :)
  I also like the retro kitchen!
  have a lovely day,
  Duni

  p.s. thanks for following :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Great Post. Lovely Blog. I am really loving your blog.
  I am following your blog. Hope you will follow back,xxx
  My blog new post click & comment

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam,i dziękuje za odwiedziny na moim blogu:)) Będę zaglądać do Ciebie:))

  OdpowiedzUsuń
 4. gdyby konserwator zabytków nam pozwolił, chętnie przemalowałabym drzwi na jakiś wyrazisty kolor, dobrze komponujący się z kremowym i ciemnym drewnem. może bardzo ciemny szmaragd?

  OdpowiedzUsuń